انواع دیوار کشی باغ

انواع دیوار کشی باغ

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از اقدامات بسیار مهم برای حفظ امنیت خانواده ها، دیوارکشی به دور محل سکونت می باشد. از جمله محل هایی که نیاز دارد برای زندگی و داشتن شرایط آرامش دارای مولفه های امن و مناسب باشد، باغ و ویلا است که در این مقاله شما را به انواع دیوار کشی باغ با کاربرد، متریال و حالات مختلف آشنا می سازیم.

اصولا دیوار ها بر اساس کاربرد و مصالح بکار رفته در ساخت آنها، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. این دیوار ها در شرایط مختلف اعم از صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

تقسیم بندی انواع دیوار کشی باغ

تقسیم بندی دیوار ها برای استفاده دور باغ به موارد زیر تقسیم می نماییم

  • دیوار بلوکی
  • دیوار آجری
  • دیوار سنگی
  • دیوار نرده آهنی
  • دیوار نرده چوبی
  • دیوار نرده بتنی
  • دیوار بتنی پیش‌ساخته
  • دیوار توری سنگی
  • دیوار تمام توری

هر کدام از انواع دیوار کشی باغ در جایگاه و شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به شرح کاربرد انواعی از این دیوار ها اشاره خواهیم نمود.

انواع دیوار کشی باغ

انواع دیوار کشی باغ با اکوملک

شرح دیوار کشی باغ از نوع بلوکی

استفاده از این نوع از دیوار کشی باغ با سرعت خوبی همراه می باشد. دلیل این سرعت بالا به خاطر وجود حجم بیشتر آن نسبت به آجر می باشد. در کنار مزیت سرعت می توان به امتیاز خوب داشتن هزینه های منصفانه این نوع از دیوار ها نیز اشاره داشت که این دلیل کاهش هزینه را هم می توان به خاطر وجود مصرف کمتر سیمان دانست. این دو مورد را می توان دو نوع از امتیازاتی دانست که برای هر مشتری می تواند بسیار مهم باشد. از طرف دیگر باید اشاره داشت که این نوع از دیوار ها نسبت به دیوار های آجری از مقاومت کمتری برخوردار می باشد که این می تواند از امتیاز دیوار های بلوکی بکاهد.

شرح دیوار کشی باغ از نوع آجری

نوع دیوار کشی باغ از نوع آجری به دلیل ازدیاد تولید آجر و ارزان بودن مبلغ آن و البته در دسترس بودن آن، از شرایط خوبی برخوردار می باشد. آجر در ایران در مدل های مختلفی عرضه می شود و این تنوع می تواند محدوده ای وسیع برای انتخاب بوجود آورد. هرچند که امروزه برای دیوار کشی دور باغ از نمای آجری کمتر استقبال می شود. از مزایای دیوار کشی باغ می توان به مقاومت آن اشاره داشت. ولی این نوع دیوار کشی با سرعت کم و هزینه های زیاد همراه است. مصرف سیمان در این نوع دیوار کشی نیز بالا است.

راهنمای عایق بندی ساختمان + هزینه ها
👁️ بخوانید

شرح دیوار کشی باغ از نوع سنگی

این نوع دیوار کشی باغ با استفاده از سنگ را می توان از مدل های شیک و تمیز دانست. البته این نوع با تنوع بسیاری که دارد مدل های متفاوتی را برای مشتری می تواند داشته باشد از مزیت های این نوع از دیوار کشی می توان به در دسترس بودن انواع سنگ در کشور ما نام برد که هم در کاهش هزینه ها مفید است و هم می تواند بر اساس نوع نصب راحتی که دارد دارای سرعت عمل خوبی باشد.

شرح دیوار کشی باغ از نوع آهنی

یکی دیگر از نوع دیوار کشی ها را می توان از نوع آهنی نام برد. البته که این نوع دیوار ها به صورت قطعات آماده در کارگاه ها ساخته و به مشتریان که به صورت نرده های فلزی می باشند ارائه می شود  و می توان آنها را با تلفیقی از دیوار های سنگی استفاده نمود. این قالب های از پیش ساخته را می توان به صورت پازل در کنار هم جوش داده و نصب کرد. از نکات مهمی که برای این نوع از دیوار ها باید توجه داشت امنیت آنها است که می توان با استفاده از فونداسیون بنتی به مقاومت آنها افزود.

شرح دیوار کشی باغ از نوع چوبی

از نوع دیوار کشی های گران ولی زیبا که جلوه خاصی به نمای باغ می بخشد، می توان به این نوع چوبی اشاره داشت. به دلیل در دسترس نبودن و گران بودن چوب این نوع دیوار کشی از قیمت زیادی برخوردار می باشد. البته در مناطقی مثل شمال ایران در صورت در دسترس بودن چوب، این نوع دیوار کشی می تواند مقرون به صرفه باشد اما از نظر امنیت در سطوح پایین تری نسبت به مدل های قبل است.

73 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *