اصول سرمایه گذاری در خرید ملک

اصول سرمایه گذاری در خرید ملک

5,0 rating based on 1,234 ratings
اصول سرمایه گذاری در خرید ملک
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

نظریه های مختلفی برای سرمایه گذاری در خرید ملک وجود دارد. تنوع این موضوع شاید مربوط به نوسانات بازار ملک باشد که دائم در حال تغییر است! اما با این وجود می توان برآیندی از سودآوری مالکانی داشت که در چند دهه اخیر به همین روش به سرمایه زیادی دست یافتند.

اگر شما هم کنجکاو شدید تا بیشتر درباره اصول این سرمایه گذاری بدانید، پس با ما همراه باشید.

اولین نکته مهم، توجه به ثبات بازار ملک است

حتماً دیده یا شنیده اید که بازار ملک یکی از پر تلاطم ترین بازارهای کشور است! اما با این حال دورانی هم بوده که به ثبات نسبی رسیده و در سراشیبی تلاطم قرار گرفته است! نه تنها سرمایه گذاری در این زمینه، بلکه در هر رشته دیگری اگر قصد خرید و سودآوری از آن را دارید، باید زمان های آرامش و به ثبات رسیده اش را شناسایی و بعد اقدام کنید.

فاکتورهای زیادی برای سرمایه گذاری در خرید ملک وجود دارد ولی با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن این بازار، تا حدودی کار را برای خریداران و متقاضیان ملک بیشتر می کند.

بخوانید: صفر تا صد مشاوره و ارزیابی خرید ملک در شمال

به عرضه و تقاضای سرمایه گذاری ملک در شمال توجه کنید

اگر به شما سرمایه ای قابل توجه برسد، در چه زمینه ای از ملک سرمایه گذاری می کنید؟ خانه ویلایی یا آپارتمان؟ زمین یا ویلا؟!

در بیشتر موارد دیده شده است که افراد از بین دو مورد اول آپارتمان و از دو تای دیگر زمین را انتخاب می کنند! علت این اتفاق چیست؟ خوب مطمئناً از آنجایی که آپارتمان تقاضا کننده بیشتری نسبت به خانه ویلایی دارد و از طرفی رهن و اجاره آن ها بهتر و بیشتر از خانه ویلاییست، خیلی از خریداران این نوع سرمایه گذاری را انتخاب می کنند.

اما چه دلیلی وجود دارد که زمین را به خرید ویلا در شمال بیشتر اهمیت می دهند؟! زمین همیشه بهترین سرمایه گذاری بوده و هست! زیرا بدون از دست رفت سرمایه اولیه، حتی می توانید در آن شروع به ساخت و ساز کرده و به سرمایه کلانی دست پیدا کنید. حتی اگر سر رشته ای در این زمینه ندارید، می توانید با سازندگانی که فعالیت می کنند، به صورت اشتراکی وارد معامله شده و به سود خوبی برسید.

آموزش سرمایه گذاری در خرید ملک: در نظر گرفتن موقعیت مکانی

یکی دیگر از فاکتورهای موفقیت در سرمایه گذاری ملک، توجه به همین نکته است. بسیاری از خانه ها هستند که متراژ بالایی هم دارند اما به دلیل نداشتن موقعیت مکانی مناسب مثل عرض کم کوچه، نداشتن مسیرهای مناسب رفت و آمد و… از لیست خرید سازندگان خط خوردند!

شناسایی محله های در حال رشد، باعث می شود که شما با هزینه کمتر در زمان خرید، بعد از مدتی شاهد افزایش سرمایه خود شده و به این موضوع مهم پی ببرید.

عجله کردن برای سرمایه گذاری در خرید ملک = از دست دادن سرمایه

اگر برای انتخاب ملک مورد نظر خود آرامش داشته باشید و عجله نکنید، زمان بیشتری برای مقایسه موارد مختلف خواهید داشت و از بین آن ها حتماً انتخاب بهتری برایتان وجود دارد. خرید یک زمین و یا ویلا با قیمتی بیشتر ولی موقعیت بهتر، از خرید با عجله یک ملک ارزان که جای رشدی ندارد، مطلوب تر است.

برای هر ملک، اطلاعات کامل و بی طرفی جمع آوری کنید

یکی از اصول سرمایه گذاری در خرید ملک این است که از یک مشاور املاک برای خرید نهایی ملک مورد نظرتان کمک بگیرید تا همه چیز به شکل کاملاً قانونی و به اصطلاح مُهر و موم شده انجام شود!

اما این موضوع بعد از تکمیل اطلاعات کامل از ملک مربوطه می باشد. یعنی برای اینکه از نظرات مختلفی که درباره سرمایه گذاری ملک وجود دارد مطمئن شوید، نیاز دارید که با چندین کارشناس ملکی و حقوقی مشورت کنید. لازم به ذکر است که در این مسیر به هیچ کدام از نظرات اطمینان کامل نداشته و یا بی دلیل شک نکنید!

همه چیز در انتهای جمع آوری اطلاعات است که مشخص می کند یک ملک برای سرمایه گذاری مناسب می باشد یا خیر؟!

اصول سرمایه گذاری در خرید ملک در شمال

اصول سرمایه گذاری در خرید ملک در شمال با اکوملک

 

پارکینگ مزاحم چیست؟
👁️ بخوانید

به امتیازهای فعلی اطراف ملک مورد نظر توجه کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در نظر گرفتن محله های در حال رشد یکی از مواردیست که باید قبل از خرید ملک به آن توجه داشته باشید. اما این موضوع دلیلی نمی شود که امتیازات فعلی آن مکان را نادیده بگیرید!

یکی از مواردی که در تکنیک های آموزش سرمایه گذاری در خرید ملک می توانیم به آن اشاره کنیم، همین موضوع است. اگر زمینی میخرید که در اطرافش ویلاسازی به سرعت در حال توسعه است، باید به این نکات توجه کنید چه امکانات رفاهی و تفریحی در همان نواحی وجود دارد که می تواند باعث ترغیب مردم به خرید ویلا شود؟

یا اینکه اگر در چنین شرایطی زمین خریداری کرده اید، فکر راه اندازی مرغ داری، پرورش ماهی یا فعالیت هایی که باید به دور از مناطق مسکونی و شهری باشند را از ذهنتان بیرون بریزید!

به هماهنگی موقعیت ملک و قیمت آن فکر کنید!

متاسفانه برخی از سازندگان را می بینیم که سراسیمه از یک بنگاه به بنگاه دیگر رفته تا ملکشان را بفروشند. وقتی از امکانات عالی آن صحبت می کنند هر فردی ترغیب می شود تا از نزدیک آن را ببیند و ارزیابی کند.

اما وقتی که ملک را حضوری میبینید تازه متوجه علت این اتفاق می شوید! خانه هایی کاملاً لوکس و تازه ساخت اما با یک اشکال بزرگ! سازنده به هماهنگی این امکانات با محله مربوطه توجه نکرده و به نوعی سرمایه اش را خوابیده باید در نظر بگیرد!!

خانه هایی که در محله های پایین و یا معمولی شهر ساخته می شوند، حتی اگر امکانات یک خانه پنت هاوس را هم برایش هزینه کنند، باز هم خریدارانی هستند که حاضر نمی شوند برای این موارد هزینه های بالایی بپردازند!

به قیمت های روز بازار ملک دقت کنید

نوسانات قیمتی در کشور ما تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل: دلار، بنزین و… می باشد. پس توجه داشته باشید که این تغییرات را با توجه به بازار ملک هم باید در نظر گرفت. دائماً قیمت ها را چک کنید، اختلاف آن ها را بررسی کنید و بعد برای سرمایه گذاری در خرید ملک اقدام نمایید.

جمعبندی:

خرید ملک می تواند به یک تجربه شیرین و موفق برای هر فردی تبدیل شود به شرط اینکه به اصول اولیه سرمایه گذاری در خرید ملک که در همین محتوا به آن اشاره کردیم، توجه داشت. به هر حال این یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود که حساسیت خاص خودش را دارد. پس با رعایت شرایط گفته شده، خرید خوب و موفقی را تجربه کنید.

منبع: اکو ملک

1,096 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *