ارزان ترین روش های ساختن خانه کدام است؟

ارزان ترین روش های ساختن خانه کدام است؟

5٫0 rating based on 1,234 ratings
ارزان ترین روش ساختن خانهl
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

وقتی به روش های ساختن خانه فکر می کنید، یعنی باید از صفر تا صد مراحل ساخت خانه را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این مسیر باید به آن توجه کنید، در نظر گرفتن قیمت های روز مصالح ساختمانیست تا در صورتیکه یکی یکی مراحل را پیش می روید، هزینه های واقعی شما از آن چیزی که محاسبه کرده بودید، بیشتر نشود.

به طور کلی در هر قسمتی از مراحل ساخت اگر از هزینه هایتان کم می کنید تا یک خانه ای ارزان قیمت بسازید، هیچگاه از کیفیت مصالح ساختمانی خود نگذرید! برای اینکه بدانید ارزان ترین روش های ساختن خانه کدام است؟ و باید چه آیتم هایی را در مورد آن رعایت کرد؟ با این مطلب همراه ما باشید.

راه کارهای مقرون به صرفه یکی از روش های ساختن خانه

متاسفانه برخی از سازندگان برای اینکه به وعده های خود مبنی بر ارزان تمام شدن یک خانه عمل کنند، از متریال با کیفیت پایین تری استفاده می کنند. این نکته را فراموش نکنید که اهمیت مواد و مصالح ساختمانی مهم ترین عامل در کاهش هزینه های یک خانه در دراز مدت است و باید به آن توجه کنید. کیفیت عاملیست که در ساخت و ساز حرف اول را می زند حتی اگر باعث شود تا هزینه های شما 10 تا 20 درصد هم افزایش یابد!

برای اینکه از ابتدای پروژه عمرانی همه مراحل را مدیریت کنید، نیاز است تا یک پیمانکار موفق و کاربلد را در این زمینه استخدام کنید. مراحلی که از ساخت در نظر دارید را به او گزارش دهید تا روش های ساختن خانه را به شما ارائه کند.

کمک گرفتن از روش های نوین ساخت خانه = کاهش هزینه های ساخت

یکی از روش های ساختن خانه که با پیشرفت تکنولوژی به کمک صنعت ساخت و ساز آمده است، بهره گیری از نرم افزار طراحی خانه است. به کمک این نرم افزارها می توانید نقشه های متنوع و طرح های بسیاری را قبل از اینکه ریالی برای تهیه مواد و مصالح بپردازید، مشاهده کنید و با یک برآورد قیمتی کارشناسی شده نسبت به ساخت خانه و یا ویلای ارزان اقدام کنید.

انتخاب یک مهندس و پیمانکار مناسب

شما باید به این موضوع فکر کنید که با توجه به بودجه کمی که در اختیار دارید، فرصت ریسک و یا هزینه های دوباره کاری ندارید! پس بهتر است در قدم اول با انتخاب یک پیمانکار مناسب همانطور که اشاره کردیم، سعی کنید برخی از مراحل ساخت و ساز را ادغام کرده و کاهش دهید. تا با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید و هم زمان را مدیریت کنید.

صرفه جویی در زمان پروژه در واقع خود به نوعی کاهش هزینه هم به دنبال خواهد داشت. زیرا هزینه ای که در اثر طولانی شدن مدت زمان پروژه مصرف می شود، عاملی در افزایش هزینه های نهایی ساخت خواهد بود. پس در انتخاب روش های ساختن خانه کاملا تحقیق کنید.

ارزان-ترین-روش-ساختن-خانه-2

استفاده از دیوارهایی با فناوری نانو، روشی در کاهش هزینه های ساخت خانه

همیشه در ساخت خانه ها شاهد این هستیم که بعد از نصب پایه ها و اتمام مراحل ساخت، نوبت به دیوارچینی و… می رسد. این مرحله علاوه بر اینکه در مورد ساختمان های بلند سخت تر و پر هزینه تر است، زمان بیشتری هم برای ساخت و ساز نیاز دارد.

با ساخت دیوارهایی از جنس نانو علاوه بر اینکه با ادغام دو مرحله به یک مرحله در زمان صرفه جویی کرده اید، به موضوع اصلی این محتوا یعنی بررسی روش های ساختن خانه با حداقل هزینه هم خواهید رسید.

در واقع این دیوارها مرحله نازک کاری و آجرچینی را با هم ترکیب کرده و با نصب آنها در هر پلانی از خانه، عایق حرارت و صوتی را از داخل و نمای بیرونی ساختمان را از بیرون یکجا فراهم می کند.

بررسی روش های ساختن خانه با کنترل هزینه های داخلی آن

یکی از مراحلی که در مجموع روی قیمت تمام شده خرید ملک در شمال تاثیر می گذارد، موضوع ابزار و وسایلی است که در داخل خانه به کار برده می شود. شما به عنوان مجری طرح ساخت خانه، اگر در این مرحله به درستی روی انتخاب و خرید ابزار و وسایل منزل مثل: لوله کشی ها، سرامیک، شیرآلات و… مدیریت داشته باشید، می توانید در به حداقل رساندن هزینه های ساختمانی تاثیر بگذارید.

البته بسیاری از اینها به سلیقه و انتخاب سازنده هم بستگی دارد که می تواند متغیر هم باشند.

اگر تبحری در انجام مراحل ساختمانی دارید، خودتان آنها را به عهده بگیرید

در راستای بررسی روش های ساختن خانه بد نیست به این نکته اشاره کنیم که اگر بعنوان طراح و یا سازنده ملک مورد نظر خود، به اصطلاح دستی بر آتش دارید و در زمینه ای مشخص مثل گچکاری، برق کشی ساختمان، لوله کشی و… مهارت دارید، با داشتن ارتباطاتی که می توانید با کارگران مختلف و متخصص در آن زمینه داشته باشید، مسئولیت انجام عملیات را به عهده بگیرید.

برای خرید ویلا لاکچری شمال هم می توانید از این روش استفاده کنید. حتی با این روش می توانید از پرداخت هزینه های بسیار بالا جلوگیری کنید و به فکر خرید خانه ارزان در انزلی و یا هر کجایی از شمال مهمان نواز باشید.

برای اطلاع از جدیدترین روش های ساختن خانه به روز باشید

متاسفانه برخی از سازندگان قدیمی در حوزه ساخت و ساز، به این فکر می کنند که چون دامنه ارتباطی آنها با سایر عوامل موثر در ساخت ملک بالاست، نیازی ندارند تا از روشهای جدید ساخت و ساز مطلع باشند! هر چقدر هم که در اطراف خود به قول معروف استاد کارهای خبره ای داشته باشید، نیاز دارید تا با دنیای امروز خود را وفق دهید.

جمعبندی

در برخی از کشورهای اروپایی و حتی آسیایی، به خصوص مناطقی که بیشترین میزان دریافت نور خورشید را در طول روز دارند، از سیستم خورشیدی در تامین انرژی های منازل خود استفاده می کنند. این کار که یکی از روش های ساختن خانه به شمار می رود، باعث شده تا هزینه های زندگی برای ساکنانش به حداقل ممکن برسد.

منبع: اکو ملک

365 👁️
 
2+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *